Parafia
Św. Faustyny Dziewicy
w Częstochowie

Parafia Św. Faustyny Dziewicy w Częstochowie

Parafia Świętej Faustyny Dziewicy w Częstochowie


Wczytywanie...Proudly made by Aleksander Szarek

3 kwietnia 2005 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (dzień po odejściu Jana Pawła II do domu Ojca) ks. Arcybiskup Stanisław Nowak powołał do istnienia nową parafię na terenie Częstochowy pod wezwaniem św. Faustyny Dziewicy. Od 23 lipca do 25 września trwało przygotowanie nowej, tymczasowej kaplicy. 25 września została odprawiona pierwsza Msza św. i równocześnie rozpoczęła się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed pierwszą uroczystością patronalną.

5 października 2005 w uroczystość odpustową św. Faustyny Dziewicy został wprowadzony obraz Bożego Miłosierdzia. Obraz ten został poświęcony przez sługę Bożego, Jana Pawła II, a następnie peregrynował w latach 2002/2003 po całej naszej archidiecezji. Nawiedził każdą parafię oraz każdy dom zakonny. Po zakończeniu peregrynacji przez 22 miesiące czekał na nową parafię odbierając cześć w Archikatedrze.

6 października 2007 dzięki naszemu księdzu Arcybiskupowi i kustoszowi z Ludźmierza Ks. Prałatowi Tadeuszowi Juchasowi została wprowadzona do naszej parafii w asyście ok. 400 górali piękna kopia figury Matki Bożej Ludźmierkiej - dar Związku Podhalan. Dzięki temu na naszym Wzgórza Miłosierdzia króluje i Pan Jezus Miłosierny i Królowa Podhala.

11 czerwca 2010 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ks. Arcybiskup tradycyjną "pierwszą łopatą" rozpoczął budowę nowego kościoła p. w. Św. Faustyny Dziewicy w Częstochowie.